Fizjoterapeuci

mgr Paula STĘPIEŃ

“Z zawodu jestem fizjoterapeutką, terapeutką czaszkowo-krzyżową, terapeutką integracji sensorycznej oraz pedagogiem. Większa część lat mojej praktyki zawodowej związana była ze Śląskiem, następnie przeniosłam się na ponad dwa lata do Krakowa, gdzie pracowałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Szkole Specjalnej oraz wykonywałam własną praktykę zawodową.

Obecnie przeprowadziłam się do Anglii, gdzie w przepięknym Oxfordzie kontynuuję swoją pasję fizjoterapeutyczną. Przez ostatnie dwa lata uczestniczyłam w projekcie Latającej Poradni, gdzie, jako grupa specjalistów, prowadzimy konsultacje dla dzieci z całego świata, mieszkających poza granicami naszego kraju oraz szkolenia dla grona pedagogicznego.

Nieustannie staram się rozwijać w swoim zawodzie i zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę. Jestem członkiem The Chartered Society of Physiotherapy, posiadam prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty na terenie Anglii.

Prywatnie jestem pasjonatką pieszych wycieczek, jazdy na nartach oraz biegania.”

mgr Damian DUDKIEWICZ

“Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia. Jestem pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

W swojej pracy zawodowej zajmuję się diagnostyką oraz terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi w wieku od 0 do 12 lat. Specjalizuję się w zaburzeniach neurologicznych, metabolicznych oraz wadach genetycznych. Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT-Bobath oraz Integracji Sensorycznej wg. Ayres. Ukończyłem również studia podyplomowe na kierunku pedagogika specjalna oraz przygotowanie pedagogiczne.

Profil moich pacjentów obejmuje w szczególności niemowlęta z asymetrią ułożeniową, zaburzeniami napięcia mięśniowego oraz opóźnieniem psychoruchowy, a także dzieci z wadami postawy, wadami stóp, dysfunkcjami ruchowymi, zaburzeniami przetwarzania sensorycznego oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.

.

mgr Joanna SZRUBA

Jestem fizjoterapeutką zajmującą się profilaktyką i stymulacją rozwoju psychoruchowego niemowląt i dzieci ze wszystkimi zaburzeniami rozwojowymi. W mojej pracy zajmuję się wspieraniem młodych rodziców – instruktaż pielęgnacyjny noworodka w tym dziecka przedwcześnie urodzonego, rehabilitacją niemowląt i dzieci według koncepcji NDT  Bobath:
wcześniactwo, zaburzone napięcie mięśniowe, asymetria różnego pochodzenia, dysplazja bioder, mózgowe porażenie dziecięce, inne wady rozwojowe pochodzenia neurologicznego, wady postawy i problemy ortopedyczne
.

Potrzeby bezpieczeństwa i bliskości to fundamentalne potrzeby każdego dziecka jak i jego rodziców. Bez ich zaspokojenia nie możemy mówić o prawidłowym rozwoju psychoruchowym dziecka w każdym wieku. O skutecznej rehabilitacji możemy mówić tylko wtedy, gdy rozwój ruchowy idzie w parze z rozwojem emocjonalnym. Dlatego w swoich działaniach staram się robić wszystko, by te potrzeby były zaspokojone. Jeśli

Twoje dziecko: układa się asymetrycznie, patrzy tylko w jedną stronę, nie lubi leżeć na brzuszku, jest nadmiernie pobudzone, ma silnie zaciśnięte piąstki, pręży się i wygina główkę do tyłu. Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka to jestem po to, by Wam pomóc.

mgr Monika WRONA

Z zawodu jestem Fizjoterapeutką, Terapeutą Integracji Sensorycznej, Instruktorem Masażu Shantala oraz Trenerem I stopnia Smyko- Multosensoryki. Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a także studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne.

Swoje doświadczenie zawodowo w pracy z dziećmi zdobywałam pracując na stanowisku młodszego asystenta fizjoterapeuty na oddziale neonatologii, a także jako diagnosta i terapeuta w przedszkolu i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Trzykrotnie uczestniczyłam w międzynarodowym projekcie organizowanym prze ORPEG i Latającą Poradnię, w którym byłam diagnostą i koordynatorem zespołu fizjoterapeutów. Prowadziłam także szkolenia z zakresu Integracji Sensorycznej dla nauczycieli szkół polonijnych w kilkunastu krajach.

 W pracy z dzieckiem najważniejsze jest dla mnie wsłuchanie się w jego potrzeby, staram się obdarzać każdego swojego podopiecznego ogromem ciepła i życzliwości. Od niedawna jestem także mamą małej Ani, jej wychowanie traktuję jako wyzwanie i pragnę nowo zdobyte doświadczenia przenosić na pole zawodowe.